Wizjoner, Mentor, Kreator. Zdobywca Górskiej Korony Ziemi, Ultramaratończyk.
Szczepan Brzeski
Od 20 lat pracuję z Zarządami firm i właścicielami przedsiębiorstw. Jestem autorem 466 strategii i biznes planów. Stworzone koncepcje zdobywały nagrody lub milionowe dotacje. Zagadnienia biznesu wykładałem na 5 uczelniach wyższych w tym m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Górniczo- Hutniczej. Od 2006 r. realizuję szkolenia w przedsiębiorstwach i podczas konferencji biznesowych. Sztuki strategii i planowania nauczyłem warsztatowo już blisko 9 000 osób w całej Polsce. Jestem autorem licznych artykułów o tematyce biznesowej. Moje kwalifikacje potwierdzają Certyfikaty szkoleniowca i mówcy.

W życiu stawiam na sport i poznawanie świata. Pewnie dlatego zostałem himalaistą i ultramaratończykiem. Zdobyłem Górską Koronę Ziemi w tym Mount Everest; Wspinałem się w Himalajach, Alpach, Andach, Kaukazie, na Alasce i na Antarktydzie. Uczestniczyłem w biegach ultramaratońskich na dystansie 100 km w Europie, Azji i Afryce.

W 2018 r. swoją wysokogórską i biznesową drogę przedstawiłem dla 4 000 publiczności we wrocławskiej Hali Stulecia, gdzie wystąpiłem obok Nicka Vujicic’ia na jednej scenie. W kolejnych latach w cyklu „Spotkania na Mount Everest” pracowałem dla PZU, Orange, PKN Orlen, Lotos, ING, Santander, GE, StepStone, Polska Grupa Górnicza, Livion i inni. Zapraszam Ciebie do spotkania ze mną, oczywiście na Evereście.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej pobierz: Spotkania na Mount Everest

PRZEMÓWIENIA INSPIRUJĄCE REALIZOWAŁEM M.IN. DLA:

Mówią o mnie

Szczepan Brzeski to świetny mówca i jeszcze lepszy praktyk. Poznałem w tej branży wielu wspaniałych autorytetów ale żaden z nich nie był tak skoncentrowany i tak konsekwentny jak Szczepan Brzeski. Jego słynne wejście na Everest było jedynie potwierdzeniem tego kim jest. Jeśli szukasz mówcy z pasją, praktyką i takiego który dowozi nie 100 ale 200% to wybierz Szczepana i nie zastanawiaj się. To absolutnie najwyższa jakość na rynku.  Ten człowiek nie tylko dla siebie ale dla innych potrafi sięgać po to czego pragnie. To co go wyróżnia w pracy z zespołami to budowanie autentycznego zaangażowania. Szczerze Polecam i rekomenduje tego członka elitarnego World Class Speaker najwyższego trzeciego poziomu.

Łukasz Milewski Wizjoner, Mentor, Pisarz, Speaker Prezes Milewski Grow

Szczepan to profesjonalista i pasjonat gór, który podczas spotkań z ludźmi biznesu potrafi oddać atmosferę wysokogórskiej wyprawy odwołując się do swoich doświadczeń jako szkoleniowca i doradcy. Jest zawsze doskonale przygotowany pod kątem konkretnego odbiorcy, nawiązuje świetny kontakt z publicznością i reaguje na jej oczekiwania. Miałem okazję wielokrotnie uczestniczyć w jego prelekcjach, w tym w kilku dla liderów PZU w regionach. Każde kolejne spotkanie opowiadało inną niezwykłą historię, pozostawiało niesamowite wspomnienia i dawało energię do zdobywania szczytów, nie tylko w biznesie. Szczepan to człowiek dynamiczny a jednocześnie skromny, niezwykle pracowity. Podczas jego prelekcji poczułem się członkiem wyprawy na Everest. Jestem przekonany, że jeszcze wiele ciekawych eksploracji przed Szczepanem a kolejnych motywujących spotkań przed nami… Trzymam kciuki za następne projekty i liczę na książkę z opisem jego górskich przygód.

Andrzej Ciosmak Dyrektor Sprzedaży, PZU

Wraz z mężem Tomaszem prowadzimy polską firmę Livioon produkującą perfumy i kosmetyki bardzo wysokiej jakości. Rozwijamy sieć sprzedaży w Polsce i za granicą. Szczepan przemawiał na naszej scenie podczas Międzynarodowej Konferencji w Janowie Podlaskim.  Jesteśmy podwójnie zadowoleni z efektu naszej współpracy. Po pierwsze dlatego, że droga Szczepana po najwyższe szczyty wpisuje się w naszą strategię rozwoju organizacji i stanowi dla naszych partnerów i pracowników doskonałą inspirację. Po drugie Szczepan doskonale odnajduje się biznesie, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu firmą. Ma wieloletnie praktyczne doświadczenie. Potrafi rozmawiać językiem biznesu. Stosuje wiele analogi, które słuchacze przekładają na bieżące wyzwania i cele strategiczne. Potężna dawka inspiracji dla nas i naszego zespołu.

Patrycja Słabolepsza – Mazur Livioon Polska, Prezes Zarządu

Miałam przyjemność poznać Szczepana przy okazji wystąpienia dotyczącego zdobywania szczytów górskich, które przeprowadził razem z Sylwią Bajek w naszej firmie. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Przygotowanie oraz występ był niesamowicie profesjonalny. Szczepan, jest bardzo pozytywną osobą z niezwykłym doświadczeniem zarówno życiowym, jak i biznesowym, które skutecznie i ciekawie przekazał podczas prezentacji. Polecam współpracę wszystkim, którzy lubią pracować z ludźmi rzeczowymi, zaangażowanymi i cechującymi się przyjaznym nastawieniem.

Iwona Krystek HR Operations Team Leader, StepStone

Szczepan uczestniczył jako gość w naszym wewnętrznym Dniu Rozwoju HR w General Electric. Tematem rozmowy była odporność, radzenie sobie z niepewnością i wewnętrzne dążenie do robienia tego, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. To była wspaniała przemowa, inspirująca historia i wspaniała okazja, aby zobaczyć, jak możemy wpływać na innych!

Magdalena Łabuz HR Manager Central Eastern Europe, GE Genaral Electric

Szczepan – dziękuję Ci za to, co zrobiłeś dla białostockich przedsiębiorców. Relacje uczestników po Twoim wystąpieniu są rewelacyjne. Doskonałe połączenie zdobywania szczytów świata z biznesem w Twoim wydaniu, mega motywuje do bardziej efektywnego działania.
Z pełną odpowiedzialnością podpisuje się pod rekomendacją dla Ciebie jako profesjonalnego i wyjątkowo inspirującego mówcy.

Lechosław Chalecki Prezes Zarządu, Szkoła Inspiracji sp. z .o.o.

Wyższa Szkoła Europejska im ks. Józefa Tischnera współpracowała z panem Szczepanem Brzeskim w latach 2008 – 2015 r. W szkole na bieżąco badamy jakość zajęć. Ewaluacja zajęć pana Szczepana świadczy o bardzo wysokiej jakości prowadzonych przez niego zajęć i szkoleń. Słuchacze podkreślają jego wiedzę w zakresie planowania i rozwijania biznesu, w tym przedsiębiorczości, gospodarki i ekonomii. Wskazują na interesujący i aktywizujący sposób przedstawienia często trudnych i złożonych zagadnień przez prowadzącego. Z przyjemnością rekomenduje Szczepana Brzeskiego jako praktyka i trenera.

Jarosław Gowin Rektor Wyższa Szkoła Europejska im ks. Józefa Tischnera; Wicepremier Rządu RP, Minister.

BNI Polska Sp. z o.o. pragnie wyrazić uznanie i podziękowanie za zaangażowanie w działaniach na rzecz organizacji oraz edukację jej członków dla Szczepana Brzeskiego. Już na początku naszej kilkuletniej  współpracy dał nam się poznać jako solidny i rzeczowy partner biznesowy. Zdobywanie szczytów Korony Ziemi okazało się jego prywatną pasją, a zawodową wysoko postawione cele biznesowe realizowane z sukcesami od 16 lat. Ponadprzeciętne sukcesy i nadzwyczajne zaangażowanie są niepodważalnym dowodem na solidność i efektywność jego działań. Rekomendujemy Szczepana jako profesjonalnego dostawcę rozwiązań doradczo-szkoleniowych.

Ryszard Chmura Prezes BNI Polska, Prezes CorporateConnections

Za każdym razem, gdy spotykasz Szczepana, zastanawiasz się „czym mnie zaskoczysz?”. W jego przypadku nieprzewidywalność, to  jedna z lepszych cech, które pozwalają mu żyć spontanicznie, ale z jednoczesnym trzymaniem kontroli nad każdym obszarem swojego życia. Wykorzystuje to w biznesie, ale przede wszystkim w odkrywaniu samego siebie, możliwości swojego ciała i umysłu. Znajduje w nich granice, które następnie przekracza, bo wie, że stać go na więcej. Z tego bierze swoją siłę i odwagę, aby przeżyć to życie po swojemu.

Krzysztof Liegmann Mentor, wizjoner, filozof i nauczyciel duchowy, przedsiębiorca, autor książek.

Szczepana poznałem, jak był już po zdobyciu Korony Ziemi. Zaskoczyło mnie wtedy, jak świetnie wykorzystuje doświadczenia biznesowe w sporcie i odwrotnie. Przebiegliśmy i przegadaliśmy razem dziesiątki kilometrów, łączy nas pasja do dzielenia się wiedzą i do sportu. W dążeniu do celu Szczepan jest uosobieniem determinacji, zdrowego rozsądku i wyczucia. Świetnie opowiada o swoich doświadczeniach i interesująco przekłada je na język biznesu. Najlepszą reklamą Szczepana są jego sukcesy. I ostatnie… Jego zaangażowanie w działania charytatywne jest naprawdę imponujące.

Krzysztof Prystupa Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK

Szczepan Brzeski osobiście dla mnie jest inspiracją. Człowiek, który potrafi wyznaczać cele, odważnie marzyć i chyba najważniejsze realizować swoje plany. Podziwiam w nim determinację i mądrość jaką się dzieli z niezliczonych doświadczeń osobistych i biznesowych. Jest profesjonalistą i cudownym człowiekiem przy którym inni mogą wzrastać. Dobrze jest mieć Szczepana w gronie bliskich osób bowiem można liczyć na jego wsparcie w ważnych obszarach życia!

Krzysztof Hillar Przedsiębiorca i autorytet w zakresie tworzenia prezentacji i sprzedaży poprzez komunikacje.

Szczepana znam od ponad 10 lat. Był moim wykładowcą i opiekunem na studiach. Biznesu uczy i jest w nim skuteczny. Przekazuje praktyczną, dużą wartość…od 8 lat współpracujemy razem A rezultaty? Efekt synergii działa. Polecam Szczepana jako szkoleniowca i wdrożeniowca. Warto!

Kamila Kosal Przedsiębiorca, szkoleniowiec

Szczepan posiada niespożyte pokłady optymizmu i pozytywnej energii, którymi przepełnia wszystkich wokoło. Poznaliśmy się w 2016 r. i od razu pojawiła się chemia! Pomimo, że nasze dyscypliny się diametralnie różnią – On pnie się na najwyższe szczyty, ja zdobywam głębokości – to wielkie serce do sportu i ogromna pasja nas łączy.

“Keep climbing, your fruits are on the top!” – to piękny cytat pisarza z Ghany, który wspaniale współgra z zapałem i ambicjami Szczepana! Mocno mu kibicuję. Everest i Korona Ziemi, kto jak nie on?!

Mateusz Malina Rekordzista i Mistrz Świata we Freedivingu

Prelekcje. Mogę powiedzieć że chyba podobały mi się wszystkie na jakich byłem nie Tylko Szczepana … A dlaczego Prelekcje Szczepana zostały w mojej pamięci?? Opowieść o Everest bardzo mnie wciągnęła gdy po nieudanej próbie postanowił wrócić i dokończyć coś co miał w planie.

Sposób opowiadania i przekazywania emocji które towarzyszą na takiej wyprawie bardzo celnie potrafił przekazać nam „publiczności'”.

Otwartość do ludzi i dążenie do wyznaczonego celu pozwoliło nam się poznać i zostać dobrymi znajomymi.

Teraz ja mogę słuchać jego opowieści o Górach a on moich o bieganiu.Tomasz Skupień Elita polskich biegów Ultra, zwycięzca prestiżowego biegu UlraGrańTatr w 2021 r.

Z zainteresowaniem słuchałem prezentacji Szczepana o jego Koronie Ziemi. Z punktu widzenia sportowca wyczynowego i trenera skupiłem się na psychologii pierwszego ataku szczytowego i odwrotu tuż przed szczytem Everestu. Gdzie rozsądek zwyciężył nad emocjami i pozornie szybkim osiągnięciem celu. 

Ja walczyłem z kontuzjami, w których rokowaniem lekarzy było zakończenie kariery, bez rekordu Polski,  który był moim celem gdy zacząłem specjalizować się w dystansie maratońskim. Czasami będąc zmuszonym wycofać się, stajemy się silniejszymi i w perspektywie czasu tacy ludzie często osiągną sukces.

Szczepan zdobył szczyt Everestu w kolejnym roku. Świetna prezentacja o sporcie, biznesie, ludziach i górach.

Grzegorz Gajdus Lekkoatleta, były rekordzista Polski w maratonie 2:09:23, jeden z najlepszych maratończyków w historii polskich biegów i trener najlepszych maratończyków w Polsce.

Na naszych obozach biegowych trenujemy biegaczy na różnych poziomach sportowych. Są oni głodni wiedzy w zakresie wydolności organizmu oraz sposobów motywacji. Szczepan odpowiedział na te potrzeby celująco. Jego historia zdobywania Korony Ziemi i walki na ośmiotysięczniku, w szczególności początkowe niepowodzenie i późniejsze wejście na Everest długo pozostanie nam w pamięci. Widziałem duże zaangażowanie uczestników podczas spotkania ze Szczepanem. Tak, to dobre dopełnienie naszego programu  obozowego. Pasja i motywacja! 

Krzysztof Janik Właściciel RunningPerformance.pl, obozybieganie.pl; dyplomowany trener zawodników wyczynowych i amatorskich.

Szczepana cenię przede wszystkim za autentyczność i konsekwentne dążenie do realizacji zamierzonych celów. Historia o wejściu Szczepana na Mount Everest jest jedną z tych, które zostają z nami na długo pozwalają w łatwy sposób przełożyć schematy w niej przedstawione na codzienne życie, zarówno prywatne jak i zawodowe. Wielokrotnie słyszałem Szczepana występującego i za każdym razem te wystąpienia charakteryzowały się dużą dozą humoru i wartości, jaką daje swojej publiczności. Wiedza, pasja i zaangażowanie pozwalają zainspirować, zmotywować i zachęcić do działania nie tylko pojedyncze osoby ale przede wszystkim zespoły. To wszystko podane jest w naprawdę zabawnej i ciekawej formie, co daje nam gwarancje mówcy inspiracyjnego na najwyższym poziomie. Szczepan jest właśnie takim mówcą.

Filip Werstler Trener wystąpień publicznych w Biznesie; Mówca