Szczepan Brzeski Osobowością Roku Województwa Małopolskiego

To bardzo miłe uczucie gdy zostaje się Osobowością Roku. Chyba na to nie zasłużyłem. Oczywiście jeśli dzięki takiemu wyróżnieniu mogę zrobić coś dobrego dla innych to czemu nie?

Wklejam opis z internetowego wydania mojabochnia.pl z dnia 10.10.2017 r. 

W piątek, 6 października odbyła się gala finałowa Plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2017” oraz Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda.

W jednej z głównych kategorii, tj. „Małopolska Osobowość Turystyki 2017”, laureatem został bochnianin z urodzenia, Szczepan Brzeski. Zwyciężył wśród ponad 100 nominowanych osób – zasłużonych dla turystyki w całym województwie małopolskim. O zwycięstwie decydowały głosy SMS oraz Kapituła Konkursu.

Takie wyróżnienie nie byłoby możliwe dzięki wsparciu mieszkańców Bochni i okolic. Swoje SMS dołożyli również przyjaciele z Krakowa oraz z innych miast. Od prawie 2 lat prowadzimy slajdowiska podróżniczo-motywacyjne, które spotykają się z bardzo ciepłym odbiorem. Myślę że to pomogło w uzyskaniu tytułu Małopolskiej Osobowości Turystyki. Na pewno duże znaczenie miała dotychczasowa wspinaczka Szczepana na 8 najwyższych szczytów Górskiej Korony Ziemi i tegoroczna wyprawa na Mount Everest. Szczepan i Sylwia weszli na wysokość 8800 m n.p.m.

Szczepan Brzeski odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego również nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Chciałbym te środki przeznaczyć na dwa ważne dla mnie cele. Uważam że pieniądze są po to, aby się nimi dzielić, dlatego połowę kwoty przeznaczam na akcje charytatywne. Druga część kwoty na realizację przyszłorocznej wyprawy w Himalaje. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale wracamy w Himalaje już w przyszłym roku! O swoich szczegółowych planach Szczepan powiadomi w najbliższych tygodniach.

Patronat honorowy nad Wielkim Odkrywaniem Małopolski objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, a zarazem przewodniczący kapituły plebiscytowej. Inicjatywa organizowana jest przez „Gazetę Krakowską” przy współpracy z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną, Radiem Kraków oraz krakowskim oddziałem Telewizji Polskiej.