„Możesz robić łatwe rzeczy i mieć trudne życie, Możesz robić trudne rzeczy i mieć łatwe życie”

„Możesz robić łatwe rzeczy i mieć trudne życie,

Możesz robić trudne rzeczy i mieć łatwe życie” – wybór należy do Ciebie. Z takim przesłaniem rozpocząłem swoje wystąpienie pt. Jak zdobyć biznesowy Everest. 

„… Szczerze mówiąc to na początku bałam się, że będzie to kolejny wykład z cyklu „jak planować biznes”. Czekało mnie jednak miłe zaskoczenie, bo tak naprawdę od początku do końca słuchałam (i, jak zdążyłam zauważyć, również cała sala) ze szczerym zainteresowaniem. Uważam też, że bardzo dobrze ująłeś podobieństwa i różnice między biznesem a zdobywaniem górskich szczytów. Widownia bez problemu sama zauważyła to, że pewne schematy oraz rozwiązania sprawdzają się w obu sytuacjach. Swoją drogą, jeśli już mówimy o widowni, na plus idzie bezpośredni kontakt z nią, nie był to monolog, a dialog. Z kolei pójście z falą, która kieruje dyskusją, nadaje wszystkiemu dynamiki (student się nie nudzi) oraz skupia jego uwagę na treści (hej, on mówi do mnie!). 

…. Jeśli o tym mowa, to miła odmiana (porównuje tu Twój występ z większością spotkań z biznesmenami), gdy nie słuchamy o tym, co oraz ile osiągnąłeś, a o tym, w jaki sposób się rzeczywiście rozwijałeś i przełamałeś. No właśnie, przełamanie. Całe spotkanie wywarło, strzelam, na większości duże wrażenie – pozytywne. Cała Twoja historia oraz sposób, w jaki ją przedstawiłeś niosła ze sobą bardzo motywujące przesłanie: że czemu miałoby mi się nie udać? Jednocześnie jednak stąpasz twardo po ziemi, podkreślając, że nie zawsze jest warto poświęcić wszystko na spełnienie jakiegoś celu. To istotne, szczególnie, że my, jako studenci, którzy dopiero zaczynają kształtować jakoś swoje marzenia i plany, często zapominamy o tym, że nie wszystko jest takie łatwe. 

…. Bardzo spodobała mi się też myśl, że jeśli będziemy tylko marzyć o naszym celu, to nie osiągniemy go – potrzebne jest działanie. I tu chyba kolejna ważna rzecz, którą jest właśnie działanie. No bo o działaniu było bardzo dużo. A studenci lubią działać. Tylko czasem nie wiedzą jak. I może nie dostaliśmy instrukcji, jak zacząć to wszystko. Ale dostaliśmy kopa motywacji, dzięki któremu być może któregoś dnia zaczniemy coś wielkiego!”

Dziś rano odebrałem taką recenzję mojego wystąpienia. Dziękuję Angela.

To ważne dla mnie wiedzieć, że to co mówię jest dla Was inspirujące. 

To była czysta przyjemność wystąpić dla ponad 100 osób zgromadzonych na wydarzeniu Biznes w Praktyce, którego już 4 edycję organizuje Biuro Karier Politechniki Łódzkiej.